İçeriğe atla Ana navigasyona atla Altbilgiye atla

Sodyum Bromür

Sodyum Bromür Satış ve Tedariki

Sodyum Bromür satışı ve süreç danışmanlığı için bizi arayın.

0 (216) 510 56 16

Konu Başlıkları

Sodyum Bromür nedir?

Sodyum bromür, NaBr formülüne sahip inorganik bir bileşiktir. Sodyum klorüre benzeyen, beyaz renkli, katı ve kristalize yapıda yüksek derecede eriyen bir maddedir. Yaygın olarak kullanılan bir bromür iyon kaynağıdır ve birçok alanda uygulamalara sahiptir.

Sodyum Bromür (NaBr), NaCl, NaF ve NaI ile aynı kübik motifte kristalleşir. Susuz tuz, 50.7°C’nin üzerinde kristalleşir. Dihidrat tuzları (NaBr · 2H2O) 50.7°C’nin altındaki su çözeltisinden kristalleşir.

Sodyum Bromür nasıl üretilir?

NaBr, sodyum hidroksitin hidrojen bromür ile işlenmesiyle üretilir.

Sodyum bromür, kimyasal element bromun kaynağı olarak kullanılabilir. Bu, sulu bir NaBr çözeltisinin klor gazı ile işlenmesiyle gerçekleştirilebilir:

2 NaBr + Cl2 → Br2 + 2 NaCl

Sodyum Bromür görünümü nasıldır?

Beyaz, kristalize katı

Sodyum Bromür moleküler formülü nedir?

Moleküler Formülü: NaBr

Sodyum Bromür hangi sektörlerde kullanılır?

  • İlaç sektörü
  • Kimyasal reaksiyonlar
  • Fotoğrafçılık
  • Havuz ve jakuzi dezenfektanı
  • Petrol kuyuları

Sodyum Bromür kullanım alanları (prosesleri) nelerdir?

  • Sedoneural olarak da bilinen sodyum bromür, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında yaygın olarak antikonvülsan ve yatıştırıcı olarak kullanılmıştır. Etkisi bromür iyonundan kaynaklanmaktadır ve bu nedenle potasyum bromür eşit derecede etkilidir.
  • Sodyum bromür, organik sentezde ve diğer bromürlerin hazırlanmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Alkil klorürleri Finkelstein reaksiyonu ile daha reaktif alkil bromürlere dönüştürmek için bir bromür nükleofil kaynağıdır.
  • Bir zamanlar fotoğrafçılıkta büyük bir ihtiyaç olan, ancak şimdi küçülmekte olan sektörde ışığa duyarlı tuzlu gümüş bromür, NaBr kullanılarak hazırlanmaktadır.
  • Sodyum bromür, jakuziler ve yüzme havuzları için dezenfektan olarak klor ile birlikte kullanılır.
  • Suda yüksek çözünürlüğü nedeniyle (25 ° C’de 943,2 g / L veya 9,16 mol / L) sodyum bromür, sıvı kolonunda ortaya çıkan olası bir aşırı basıncı telafi etmek ve olası bir patlamaya karşı koymak için petrol kuyularında kullanılan yoğun sondaj sıvılarını hazırlamak için kullanılır. Sodyum katyonunun varlığı ayrıca sondaj sıvısına eklenen bentonitin şişmesine neden olurken, yüksek iyonik kuvvet bentonit topaklanmasını indükler.

Sodyum Bromür Satış Fiyatı nedir?

Güncel sodyum bromür satış fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilir, en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Sodyum Bromür Nerelerden Alınabilir?

SoleChem Kimya olarak sodyum bromür satışı ve tedariki yapmaktayız.