İçeriğe atla Ana navigasyona atla Altbilgiye atla

Salisilik Asit

Salisilik Asit Satış ve Tedariki

Salisilik Asit satışı ve süreç danışmanlığı için bizi arayın.

0 (216) 510 56 16

Konu Başlıkları

Salisilik Asit nedir?

Salisilik asit, bir lipofilik monohidroksibenzoik asit, bir tür fenolik asit ve bir beta hidroksi asittir (BHA). Bu renksiz kristalli organik asit, organik sentezde yaygın olarak kullanılır ve bir bitki hormonu olarak işlev görür. Salisin metabolizmasından elde edilir. Kısmen salisilik asit için bir ön ilaç görevi gören aspirinin (asetilsalisilik asit) önemli bir aktif metaboliti olarak hizmet etmesine ek olarak, muhtemelen en iyi topikal anti-akne ürünlerinde anahtar bir bileşen olarak kullanımı ile bilinir. Salisilik asidin tuzları ve esterleri salisilatlar olarak bilinir.

Bir sağlık sisteminde ihtiyaç duyulan en güvenli ve en etkili ilaçlar Dünya Sağlık Örgütü Temel İlaçlar Listesi’nde yer almaktadır.

Söğüt ağacının kabuğunda ve başka birtakım bitkilerde doğal olarak bulunur.

Salisilik Asit nasıl üretilir?

Salisilik asit, OH grubunun karboksil grubuna orto olduğu C6H4 (OH) COOH formülüne sahiptir. Aynı zamanda 2-hidroksibenzoik asit olarak da bilinir. Suda çok az çözünür (20 ° C’de 2 g / L). Salisilik asit, amino asit fenilalaninden biyosentezlenir. Sodyum salisilat ticari olarak sodyum fenolatın (fenolün sodyum tuzu) yüksek basınçta (100 atm) ve yüksek sıcaklıkta (115 ° C) karbondioksit ile işlenmesiyle hazırlanır. Bu yöntem Kolbe-Schmitt reaksiyonu olarak bilinmektedir. Ürünün sülfürik asit ile asitleştirilmesi salisilik asit verir.

Aspirin (asetilsalisilik asit) veya metil salisilatın (keklik üzümü yağı) güçlü bir asit veya baz ile hidrolizi ile de hazırlanabilir.

Salisilik asit, 200-230 ° C’de fenol ve karbondioksite ayrışır.

C6H4OH(CO2H) → C6H5OH + CO2

Salisilik Asit görünümü nasıldır?

Beyaz – krem açık renkli, kokusuz, toz halinde iğneli bir yapıdadır.

Salisilik Asit moleküler formülü nedir?

Moleküler Formülü: C7H6O3

Salisilik Asit hangi sektörlerde kullanılır?

  • Tıp sektöründe ve birçok ilacın içeriğinde
  • Gıda sektöründe koruyucu olarak

Salisilik Asit kullanım alanları (prosesleri) nelerdir?

  • Bir ilaç olarak salisilik asit, en yaygın olarak cildin dış tabakasını onarmaya yardımcı olmak için kullanılır. Bu nedenle siğiller, sedef hastalığı, akne, saçkıran, kepek ve iktiyozu tedavi etmek için kullanılır.
  • Diğer hidroksi asitlere benzer şekilde salisilik asit, seboreik dermatit, akne, sedef hastalığı, nasırlar, mısırlar, keratozis pilaris, akantozis nigrikanlar, iktiyoz ve siğillerin tedavisi için birçok cilt bakım ürününde önemli bir bileşendir.
  • Salisilik asit, farmasötiklerin üretiminde kullanılır.
  • Salisilik asit, 1897’de asetilsalisilik asit (aspirin) yapmak için orijinal başlangıç malzemelerinden biri olarak kullanılmıştır.
  • Antiinflamatuar etkili ilaçlarda, hafif antibiyotiklerde, kas ağrılarını iyileştirmeye yönelik ilaçlarda türevleri kullanılır.
  • Ağrı kesici ilaçlarda aktif madde olarak kullanılır.
  • Salisilik asit, gıda koruyucu, bakterisit ve antiseptik olarak kullanılır.
  • Sodyum salisilat, 10 ve 100 nm arasındaki dalga boyları için neredeyse düz kuantum verimliliğine sahip, vakumlu ultraviyole spektral aralığında yararlı bir fosfordur.

Salisilik Asit Satış Fiyatı nedir?

Güncel salisilik asit satış fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilir, en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Salisilik Asit Nerelerden Alınabilir?

SoleChem Kimya olarak salisilik asit satışı ve tedariki yapmaktayız.