İçeriğe atla Ana navigasyona atla Altbilgiye atla

Mangan DiOksit

Mangan DiOksit Satış ve Tedariki

Mangan DiOksit satışı ve süreç danışmanlığı için bizi arayın.

0 (216) 510 56 16

Konu Başlıkları

Mangan Dioksit nedir?

Manganez dioksit, MnO2 formülüne sahip inorganik bileşiktir. MnO2’nin temel olarak alkalin pil ve çinko-karbon pil gibi kuru hücreli pillerde kullanılır. MnO2 ayrıca bir pigment ve öncü madde olarak KMnO4 gibi diğer manganez bileşiklerinde kullanılır. Organik sentezde, örneğin alilik alkollerin oksidasyonu için bir reaktif olarak kullanılır. Mn02, manganez oksit oktahedra arasındaki “tünellerde” veya “kanallarda” çeşitli atomları (su moleküllerinin yanı sıra) dahil edebilen a polimorfudur.

Mangan Dioksit nasıl üretilir?

Doğal olarak oluşan manganez dioksit, safsızlıklar ve önemli miktarda manganez (III) oksit içerir. Yalnızca sınırlı sayıda tortu, pil endüstrisi için yeterli saflıkta γ modifikasyonunu içerir.

Pil ve ferrit üretimi (manganez dioksitin birincil kullanımlarından ikisi) yüksek saflıkta manganez dioksit gerektirir. Aküler “elektrolitik manganez dioksit” gerektirirken, ferritler “kimyasal manganez dioksit” gerektirir.

Kimyasal olarak mangan dioksit üretimi çeşitli yöntemlerle sağlanır. İlk yöntem, doğal manganez dioksit ile başlar ve bunu dinitrojen tetroksit ve su kullanarak bir manganez (II) nitrat çözeltisine dönüştürür. Suyun buharlaşması kristalin nitrat tuzunu bırakır. 400 ° C sıcaklıklarda, tuz ayrışır, N2O4 açığa çıkarır ve bir saflaştırılmış manganez dioksit kalıntısı bırakır.

İkinci yöntemde manganez dioksit, karotermik olarak sülfürik asit içinde çözünen manganez (II) okside indirgenir. Filtrelenen çözelti, MnCO3’ün çökeltilmesi için amonyum karbonat ile işlenir. Karbonat havada kalsine edilerek manganez (II) ve manganez (IV) oksitlerin bir karışımı elde edilir. İşlemi tamamlamak için, bu malzemenin sülfürik asit içindeki bir süspansiyonu, sodyum klorat ile muamele edilir. Yerinde oluşan klorik asit, herhangi bir Mn (III) ve Mn (II) oksitini dioksite dönüştürür ve yan ürün olarak kloru serbest bırakır.

Bir diğer mangan dioksit süreci ise, manganez heptoksit ve manganez monoksitin, manganez dioksit oluşturmak için 1: 3 oranında birleşmesinden meydana gelir.

Mangan Dioksit görünümü nasıldır?

Siyah renkli katıdır.

Mangan Dioksit moleküler formülü nedir?

Moleküler Formülü: MnO2

Mangan Dioksit hangi sektörlerde kullanılır?

  • Pil ve ferrit üretimi
  • Seramik ve cam endüstrisi
  • Kimya sektörü

Mangan Dioksit kullanım alanları (prosesleri) nelerdir?

  • Mangan dioksitin temel kullanım alanı pil üretimidir. Alkalin piller ve çinko karbon pillerin üretiminde kullanılır. Pil yapımında elektrolitik mangan dioksite ihtiyaç duyulur.
  • Seramik ve cam üretiminde inorganik pigment olarak kullanılır.
  • Mangan dioksit ayrıca kimyasal laboratuarlarda indirgenme ve yükseltgenme reaksiyonlarında kullanılmaktadır.

Mangan DiOksit Satış Fiyatı nedir?

Güncel mangan dioksit satış fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilir, en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Mangan DiOksit Nerelerden Alınabilir?

SoleChem Kimya olarak mangan dioksit satışı ve tedariki yapmaktayız.