İçeriğe atla Ana navigasyona atla Altbilgiye atla

Labsa

LABSA Satış ve Tedariki

LABSA (Linear Alkyl Benzene Sulfonic Acid) satışı ve süreç danışmanlığı için bizi arayın.

0 (216) 510 56 16

Konu Başlıkları

LABSA nedir?

LABSA olarak da bilinen doğrusal alkil benzen sülfonik asit, yaygın olarak kullanılan bir endüstriyel deterjan olan sentetik bir kimyasal yüzey aktif maddedir. Çamaşır tozu, deterjan tozu, yağ sabunu, temizlik tozu ve deterjan kekinde kullanılır.

LABSA, molekülleri hidrofilik ve hidrofobik bir grupla karakterize edilen anyonik bir yüzey aktif maddedir. Bu uçucu olmayan kimyasal bileşik, sülfonasyon işlemi yoluyla sentezlenir. Sülfonasyon reaktifleri arasında sülfürik asit, klorosülfonik asit, sülfamik asit ve seyreltilmiş sülfür trioksit bulunur.

LABSA’nın özellikleri, alkil zincirinin uzunluğuna bağlı olarak kimyasal ve fiziksel özellikler bakımından farklılık gösterir. Bu, birçok uygulama bulan formülasyonlarla sonuçlanır. Elde edilen yüzey aktif maddeler kimya endüstrisinde su ve mineraller arasındaki teması iyileştirmek için kullanılır.

LABSA dahil çoğu anyonik yüzey aktif madde, doğası gereği toksik değildir. Bununla birlikte, bu yüzey aktif maddelere uzun süre maruz kalmak, cildi ve diğer hücreleri koruyan lipit zarının bozulması yoluyla cildi tahriş edebilir ve zarar verebilir. Öte yandan, biyolojik olarak parçalanabilirlik, yüzey aktif maddenin hidrofobik hidrokarbon grubu tarafından belirlenir.

LABSA düşük maliyeti ve yüksek performansı nedeniyle hacimce en büyük sentetik yüzey aktif maddelerden biridir. Bunun dışında LABSA, stabil bir toz formunda kurutulabilir. Bu kimyasal biyolojik olarak doğada parçalanabilir ve çevre dostudur.

LABSA nasıl üretilir?

LABSA, Lineer Alkil Benzen olan LAB’ın SO3 ile tepkimeye sokulması sonrası elde edilmektedir. Bu işlem sülfonasyon olarak adlandırılır.

LABSA görünümü nasıldır?

Sıvı halde, turuncu, açık kahve renklidir.

LABSA moleküler formülü nedir?

Moleküler Formülü: CH3(CH2)11C6H4SO3H

LABSA hangi sektörlerde kullanılır?

  • Temizlik ürünleri üretimi
  • Kişisel bakım ürünleri üretimi
  • Zirai,tarım ilaçları
  • Tekstil sektörü

LABSA kullanım alanları (prosesleri) nelerdir?

  • LABSA, deterjan endüstrisinde başlıca çamaşır tozu, deterjan tozu, deterjan tableti, sıvı sabun, yağ sabunu, ovma çubuğu ve temizleme tozu üretiminde kullanılmaktadır. Bu kimyasal, anyonik özel formülasyonlarda uygulama bulur.
  • LABSA kullanılarak böcek ilacı spreylerinin kalitesi iyileştirilebilir.
  • Doğrusal alkil benzen sülfonik asit, tekstil endüstrisinde yıkama ve merserize etme ajanı olarak kullanılır.
  • Suboyası yüzey alanı LABSA kullanılarak artırılır.
  • Tuvalet sabunlarının köpürtülmesi için diğer yüzey aktif maddelerle birlikte bir ıslatma maddesi ve aynı zamanda bir emülgatör olarak küçük miktarlarda kullanılır.
  • LABSA, yüksek aktif madde içeriği ve düşük tuz içeriği ve su ile karışabilirliği sayesinde, emülsiyonların polimerizasyonunda ve bağlama maddeleri, emülgatörler, tarım ilaçları, evsel ve endüstriyel temizleyiciler üretiminde kullanılmaktadır.

Labsa Satış Fiyatı nedir?

Güncel LABSA satış fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilir, en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

LABSA Nerelerden Alınabilir?

SoleChem Kimya olarak LABSA satışı ve tedariki yapmaktayız.