Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Hakkımızda

SoleChem® Kimya, endüstrilerde kullanılan tüm kimyasalların tedarikini sağlamak amacıyla, her sektöre hizmet eden bir AR-GE, üretim ve pazarlama şirketidir.

SoleChem Kimya 2013’ten beri faaliyette bulunduğu Avrupa, Ortadoğu ve Asya pazarlarında kuruluş vizyonunu gerçekleştirmek için müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı hedef belirlemiştir. Bu bağlamda müşterilerinin üretim proseslerini aksatmamak için; her zaman stoklu ve planlı çalışmaktadır.

SoleChem, geniş kimyasal ürün yelpazesi, güçlü lojistik ve depolama ağı, yüksek üretim kapasitesi ve insiyatif alabilen çalışanları sayesinde müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlıca giderebilmektedir. Kurmuş olduğu güçlü müşteri ve tedarikçi ilişkileri ile endüstriyel kimyasallarda iş ortaklarına sürdürülebilir bir çözüm önermektedir. Hem ülke içinde hem uluslararası alanda çalıştığı iş ortaklarına standartları yükselten ve yenilikçi çözümler sunarak kimyasal sektörüne yeni bir iş anlayışı getiren SoleChem 2024 itibari ile toplam 33 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Petrol, otomotiv, kağıt, tekstil, tarım, ilaç, kozmetik, gıda, inşaat ve enerji sektörlerindeki paydaşlarına hizmet veren SoleChem, bilgi birikimini iş ortaklarına en optimum çözümleri bulmak adına kullanır. İçinde bulunduğu her bir projeyi sahiplenerek, kazan – kazan felsefesiyle iş ortaklarına daha iyi üretim süreci sunmaya geçmişteki benzer tecrübelerine dayanarak tasarım aşamasında başlar. SoleChem ekiplerinin bugüne kadar gerçekleştirdiği başarı öyküleri güçlü finansal yapı, doğru ürün, kaliteli & zamanında hizmet ve uygun fiyat politikası sayesinde gerçekleşmiştir.

Vizyonumuz

İnsanları ve hayati önem taşıyan doğal kaynaklarımızı koruyarak, dünyamızı daha temiz ve yaşanılabilir hale getirmek.

Misyonumuz

Yaptığımız işte her zaman standartları yükselten, yenilikçi ve güvenilir bir iş ortağı olarak uluslararası alanda hizmet sağlamak.

Değerlerimiz

Çözüm odaklı ve esnek olmak; Yaptığı işe her zaman teknik olarak yaklaşmak; En zor şartlarda bile hedeflerinden sapmamak.